Ràdio Begur

Ràdio Begur

BENVINGUTS

Benvinguts al Blog Oficial de Ràdio Begur


dimecres, 17 de maig de 2017

BADOSA SUPERA STRAKHOVA EN LA PRIMERA VOLTA

La begurenca és l'única gironina que queda en el quadre individual després de la derrota de Marina Bassols contra Irene Burillo

 
Font: El Punt Avui (Edició Digital) - Dimecres, 17/05/17
 
Badosa, en una imatge d'arxiu. (Foto: EFE - El Punt Avui)
 
 
Paula Badosa és l'única gironina que continua en el quadre individual del torneig ITF de la Bisbal d'Empordà després de disputar-se la primera eliminatòria. La jugadora de Begur va imposar-se en l'últim partit de la pista 1 a la ucraïnesa Valeriya Strakhova, contra qui mai s'havia enfrontat, per 7-5 i 6-3. Badosa va aconseguir sis trencaments sobre la seva rival i va guanyar un total de 75 punts. Avui jugarà contra la sisena cap de sèrie, la japonesa Mayo Hibi, que va derrotar la brasilera Carolina Meligeni Rodrigues per 7-6 i 6-2.
 
L'altra gironina del quadre, la blanenca Marina Bassols, que provenia de la fase prèvia, va quedar eliminada contra Irene Burillo (6-4 i 6-3). En el quadre de dobles, Cristina Mayorova va perdre amb Alicia Alegre contra Mayo Hibi i Blanca Puig (6-1 i 6-1). Nora Ayala i Maria Pagès van caure contra Carolina Rodrigues i Alexandra Perper (6-0 i 6-4).
 
I. Burillo - M. Bassols                              6-4 i 6-3
P. Schnyder - J.A. Cristian                       6-3 i 6-2
J. Grabher - A. Dulgheru                          6-3 i 6-1
P. Badosa - V. Strakhova                         7-5 i 6-3
Kudermet. (3) - Radan.                           6-3, 0-6 i 7-6
D. Negreanu - C. Hoste                           7-5 i 7-6
G. García-Pérez - P. Arias                        6-4 i 7-6
R. Zarauza - A. Rus (2)                           7-5 i 6-1
G. Ce - J. Apolini (4)                               1-6, 6-4 i 6-2
M.T. Torró-Flor - C. Bucsa                       6-1 i 6-0
J. Teichman (1) - Y. Cavalle                    6-2, 1-6 i 6-2
L. Pigossi - M. Eklund                             7-6 i 6-3
J. Glushko (5) - A. Gamiz                       7-6 i 6-4
E. Cabeza - O. Pervuxina                       6-3 i 6-3
M. Hibi (6) - C. Rodriguez                      7-6 i 6-2
O. Sáez (8) - S. Xu                               6-0 i 6-4